Chahira de Keijzer kiest met Emper voor vertrouwen boven wantrouwen
Op 1 juni 2026 zette Chahira de Keijzer een nieuwe stap in haar loopbaan: ze startte Emper Advies & Consultancy. Na vijftien jaar in de facilitaire dienstverlening, met functies bij onder meer Asito en CSU, kiest ze voor het ondernemerschap. Vanuit haar eigen bureau wil ze opdrachtgevers en opdrachtnemers dichter bij elkaar brengen en bijdragen aan duurzame, toekomstbestendige facilitaire dienstverlening. Met realistische afspraken, aandacht voor de mensen op de werkvloer en vertrouwen als basis.
In 2023 spraken we Chahira voor onze serie over vrouwelijk leiderschap. In het artikel ‘Een bijdrage leveren aan een betere maatschappij telt voor mij’ vertelde ze over talentontwikkeling, inclusiviteit en duurzame bedrijfsvoering. Die mensgerichte visie neemt ze mee naar haar nieuwe onderneming.
Ondernemerschap van huis uit meegekregen
Dat Chahira ooit ondernemer zou worden, komt niet helemaal uit de lucht vallen. “Ondernemen heeft altijd al in mij gezeten. Ik ben opgegroeid in een ondernemersgezin. Mijn vader en moeder hadden eigen bedrijven. Aan tafel ging het negen van de tien keer over ondernemen, risico’s nemen, lef tonen, vallen en weer opstaan. Dat heeft mij gevormd.”
Ook thuis zijn ondernemende gesprekken heel gewoon. Haar man en ook haar zoon zijn ondernemers en runnen meerdere bedrijven in de zorg en AI.
Na vijftien jaar met veel plezier in de facilitaire dienstverlening te hebben gewerkt, voelde Chahira dat het tijd was om haar eigen visie vorm te geven. “Ik heb mooie functies mogen vervullen en ontzettend veel geleerd. Tegelijkertijd kreeg ik behoefte aan ruimte om verder te groeien. “Als ondernemer heb ik de ruimte om mijn eigen visie te volgen, te vernieuwen en organisaties onafhankelijk te adviseren op een manier waarvan ik overtuigd ben dat die in de praktijk werkt.”
Strategie en praktijk verbinden
Emper Advies & Consultancy helpt organisaties hun facilitaire dienstverlening toekomstbestendig te maken. Het bureau begeleidt onder meer aanbestedingen, contractbeheer en contractmanagement, de implementatie van grote contracten en organisatieveranderingen. “We verbinden strategie en praktijk. Van de eerste analyse tot en met de uitvoering treden we op als intermediair.”
Het bureau kijkt breed naar facilitaire dienstverlening, waaronder schoonmaak, glasbewassing, sanitaire voorzieningen, groenvoorziening, gebouwbeheer en huisvesting. Emper richt zich breed op facilitaire dienstverlening. Waar een vraagstuk specialistische expertise vraagt, bijvoorbeeld binnen catering of beveiliging, werkt het bureau bewust samen met gespecialiseerde partners. Zo kan voor ieder vraagstuk de juiste kennis aan tafel worden gebracht.
“Ik geloof niet dat je als adviesbureau alles zelf hoeft te kunnen. We hebben binnen Emper een ervaren team en een breed netwerk van specialisten. Wanneer aanvullende expertise nodig is, zoeken we bewust de samenwerking met een ander adviesbureaus. Uiteindelijk gaat het erom dat de opdrachtgever de beste oplossing krijgt. Vanuit die gedachte heb ik mijn onderneming opgezet.”
Chahira is in gesprek met organisaties in het onderwijs, de zorg, kantoren, leisure en VvE’s. “Inmiddels begeleidt Emper concrete advies- en aanbestedingstrajecten en werkt het bureau onder meer aan een onderhandse tender, verdeeld over meerdere percelen. ‘Dat we zo kort na onze start al het vertrouwen krijgen om dergelijke trajecten te begeleiden, maakt mij ontzettend trots.”
De belangen van beide kanten begrijpen
Volgens Chahira onderscheidt Emper zich door de praktijkervaring binnen het team. Zelf kent zij de kant van schoonmaakbedrijven; andere teamleden hebben aan de zijde van opdrachtgevers gewerkt. “Daardoor begrijpen we de belangen, uitdagingen en verwachtingen van alle partijen. We kijken naar de ambitie en belangen van de opdrachtgever, maar toetsen tegelijkertijd wat voor een opdrachtnemer én voor de medewerkers op de werkvloer daadwerkelijk haalbaar en uitvoerbaar is. Juist daar ontstaat volgens mij de basis voor een contract dat ook op langere termijn succesvol kan zijn.”
Juist dat laatste vindt ze essentieel. De arbeidsmarkt blijft krap, terwijl opdrachtgevers steeds meer vragen op het gebied van kwaliteit, duurzaamheid en innovatie. Digitalisering, robotisering en AI kunnen daarbij helpen. “Die ontwikkelingen zijn geen doel op zich. Het zijn middelen om mensen slimmer te ondersteunen, processen efficiënter te maken en betere resultaten te behalen.”
Haalbare afspraken en positieve prikkels
Chahira is kritisch op aanbestedingen waarin onrealistische eisen of vergaande clausules worden opgenomen. Tijdens een recente sessie over de Code Verantwoordelijk Marktgedrag was ze daar duidelijk over. “Wij vinden dat afspraken haalbaar, werkbaar en realistisch moeten zijn. Ik voer alleen opdrachten uit die gericht zijn op een duurzame samenwerking. Mijn rol is om te adviseren en ook duidelijk aan te geven wat wel en niet kan.”
In plaats van vooral te denken in straffen en uitsluiten, pleit ze voor positieve beoordeling en beloning. “Als prestaties achterblijven, ga je eerst samen zoeken naar een oplossing. Als het na meerdere pogingen niet verbetert, blijft ontbinding van een contract mogelijk. Waarom zou je een contract vanaf het begin opstellen vanuit wantrouwen? Heldere communicatie, duidelijke afspraken en realistische KPI’s helpen beide partijen verder. Een aanbesteding is voor mij niet het eindpunt, maar het begin van een samenwerking. Juist daarna moet je blijven sturen op kwaliteit, afspraken, samenwerking en ontwikkeling. Een goed contract moet niet in een la verdwijnen, maar in de praktijk iedere dag waarde toevoegen.”
Emper kiest ervoor om kwaliteitscontroles, zoals VSR-metingen, door een onafhankelijke gespecialiseerde partij te laten uitvoeren. “Wij vinden het belangrijk dat advies, contractbegeleiding en onafhankelijke kwaliteitsbeoordeling helder van elkaar gescheiden zijn. Zo kan iedere partij vanuit zijn eigen expertise en verantwoordelijkheid bijdragen en ontstaat er een transparante, objectieve en evenwichtige samenwerking.”
Van concurrenten naar concullega’s
De adviesvragen zijn de afgelopen jaren sterk veranderd. Duurzaamheid, digitalisering, robotisering, AI en medewerkerstevredenheid spelen een steeds grotere rol. Chahira ziet veel initiatieven, al vindt ze dat de branche haar krachten vaker kan bundelen. Zo wordt er al jarenlang over robotisering gesproken, terwijl robots nog altijd maar beperkt zelfstandig werkzaamheden kunnen overnemen.
De samenwerking van Asito, CSU en Gom rond de Gloovy Eco Gloves noemt ze een goed voorbeeld. Ook bij de ontwikkeling van een digitaal vloerenpaspoort ziet ze kansen om gezamenlijk één bruikbaar systeem te realiseren. “We zien elkaar nog te vaak als concurrenten. Laten we meer van elkaar leren, samen investeren en elkaar als concullega’s ondersteunen. Onderscheid zit uiteindelijk niet alleen in wát je doet, maar vooral in hoe je het doet: in verbinding, samenwerking, deskundigheid en betrokkenheid bij de opdrachtgever. Precies daar wil ik met Emper mijn bijdrage aan leveren. Het is een mooie markt, met nog genoeg ruimte voor verbetering.”
