Niels van Geenhuizen (CSU) finalist MVO Manager van het Jaar 2026
In september meldden we dat Niels van Geenhuizen, manager MVO van CSU, op de shortlist stond voor de verkiezing MVO Manager van het Jaar 2026. Inmiddels is bekendgemaakt dat hij is doorgedrongen naar de finale. Niels behoort tot de drie finalisten voor de verkiezing. Een mooie erkenning voor het werk dat hij samen met zijn collega’s, klanten, partners en branchegenoten doet aan de verduurzaming van schoonmaak en thuiszorg.
Dit jaar wordt voor de dertiende keer de verkiezing georganiseerd door Van der Molen E.I.S., met osapiens en Viking als partners. Doel van de verkiezing is jaarlijks de toppers binnen de beroepsgroep in het zonnetje te zetten. Daarmee wordt het belang van duurzaamheidsmanagers in de noodzakelijke verduurzaming geëtaleerd en fungeren de winnaars als ambassadeurs.
Over finalist Niels van Geenhuizen zegt de jury:
Niels van Geenhuizen maakt duurzaamheid concreet, meetbaar en schaalbaar. Als manager duurzaamheid bij familiebedrijf Total Care (CSU, Tzorg en Zizo), met 30.000 medewerkers marktleider in schoonmaak en thuiszorg, koppelt hij duurzame innovatie aan de dagelijkse praktijk. Onder zijn aanjagerschap daalde de absolute CO₂-uitstoot van de organisatie in twee jaar tijd met 22 procent en vonden duurzame innovaties ook buiten de eigen organisatie hun weg. Niels heeft de primeur voor de tweede keer vanuit een nieuwe organisatie genomineerd te zijn (eerste keer via Arcadis).
Kenmerkend voor zijn aanpak is de overtuiging dat kennis pas waarde krijgt door haar te delen. Niels brengt opdrachtgevers, leveranciers, brancheverenigingen, overheid en concurrenten bij elkaar met als doel succesvolle oplossingen tot nieuwe standaard te maken. Zo weet hij duurzame vernieuwing te realiseren, verbinden én op te schalen. Een recent voorbeeld is zijn initiatief voor de Sectorkoffer Duurzame Schoonmaak, die op Duurzame Dinsdag werd aangeboden aan minister Van Veldhoven en concrete maatregelen bundelt om verduurzaming in de sector te versnellen.
Daarnaast zet hij zich nadrukkelijk in voor de mensen die het werk uitvoeren. Met initiatieven rond financieel welzijn, duurzame mobiliteit, ergonomisch/ chemievrij werken en waardig werk versterkt hij de positie van schoonmakers en thuishulpen. Daarmee verbindt hij maatschappelijke impact, bedrijfsvoering en sectorverandering zodat duurzaam schoonmaken de nieuwe norm wordt voor iedereen, ook thuis.
De twee andere finalisten zijn Celina Kroon (Manager Duurzaamheid, UMC Utrecht) en Robert Koolen (Directeur Duurzame Ontwikkeling, Heijmans). Klik hier om te lezen wat de jury over hen zegt.
Pleiter voor duurzame mobiliteit
CSU meldt dat Niels zijn visie vertegenwoordigt in een opinie-artikel dat onlangs verscheen in het Algemeen Dagblad. “Daarin pleit hij voor duurzame mobiliteit die bereikbaar is voor iedereen. Want als we willen dat mensen vaker kiezen voor een fiets, het openbaar vervoer of een elektrische auto, moeten die alternatieven ook betaalbaar en toegankelijk zijn.
Deze gedachte loopt als een rode draad door zijn werk. Of het nu gaat om duurzame mobiliteit, waardig werk of schonere oplossingen in schoonmaak en thuiszorg: wat werkt, houd je niet voor jezelf, maar deel je zodat anderen erop kunnen voortbouwen. Juist door kennis, innovaties en praktijkervaring te delen, kunnen duurzame oplossingen sneller de norm worden.”
De winnaar wordt op 19 november 2026 bekend gemaakt
Van 8 oktober tot en met 19 november 2026 kunnen lezers van Duurzaam Ondernemen stemmen op hun favoriete kandidaat. Deze publieksstemming telt voor 60% mee in de einduitslag. Op 19 november volgt tijdens het congres Positieve Impact nog een finalepitch en publieksstemming.
Lees ook:
Niels van Geenhuizen (CSU) op shortlist voor titel ‘MVO Manager van het Jaar 2026’
