Eindhovense toilettenkoningin Jolanda gaat na bijna 25 jaar stoppen
Na 23,5 jaar neemt Jolanda van Hout afscheid als toiletjuffrouw van haar bekende toiletten in winkelcentrum De Heuvel in Eindhoven. Jolanda maakte van de wc’s geen anonieme plek met poortjes, maar een warme huiskamer vol knuffels, geurtjes en persoonlijke aandacht. Bezoekers kenden haar toiletten als de ‘snoepjes-wc’, compleet met pepermuntjes en snoepjes voor de kinderen.
Door personeelstekort ziet Jolanda zich genoodzaakt te stoppen. Ze had liever het stokje van haar bedrijf overgedragen, maar ze kon geen vervanger vinden. Hygiëne en gastvrijheid stonden altijd voorop, en juist dat maakte haar bekend tot ver buiten Eindhoven. “Als er vijfhonderd klanten komen, wordt er ook vijfhonderd keer gebukt om schoon te maken,” zegt ze.
In september 2026 gaat ze definitief weg en verdwijnen de persoonlijke toiletten; er komen waarschijnlijk poortjes voor in de plaats. Tot die tijd wil Jolanda nog volop genieten van de waardering van haar bezoekers.
Lees hier het volledige artikel over deze bevlogen schoonmaakster: ED
Foto: indebuurt Eindhoven